Diecezja Ełcka
Rzymskokatolicka Parafia Św. Leona
w Gołdapi

 
 
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 Niedziela zwykła
Rok A
9 sierpnia 2020 r.

 W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:
Nr 12/2020

albert zaśkiewicz

natalia weronika borkim

zapowiedź

Parafia Trójcy Przenajświętszej w Pawłówce

Parafia Św. Leona Wielkiego w Gołdapi

druga

 Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy wyżej wymienionymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym proboszcza parafii. Proszę o modlitwę za tych narzeczonych.

1.       Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na Fundusz Kapłański diecezji ełckiej.
2.      Zapraszamy do duchowego towarzyszenia księżom pielgrzymom 28 Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Codziennie, do 10 sierpnia, w naszym kościele jest odmawiana o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 20:30 modlitwa różańcowa, a o godz. 21:00 Apel Jasnogórski.
3.      W poniedziałek, 10 sierpnia przypada Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona diakonów.Wawrzyniec był jednym z siedmiu diakonów Kościoła rzymskiego za czasów papieża Sykstusa II.
4.      W poniedziałek, 10 sierpnia, z ks. Radosławem odwiedzimy chorych z pierwszego piątku miesiąca.
5.      We wtorek, 11 sierpnia, Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Klary, dziewicy. Wraz ze św. Franciszkiem dała ona początek wielkiej rodzinie zakonu franciszkańskiego. Oboje byli niezrównanym przykładem duchowej przyjaźni i radykalnie ewangelicznego życia. Święta, mistyczka i założycielka kontemplacyjnego zakonu klarysek, jest m.in. patronką dziennikarzy i pracowników telewizji.
6.      W czwartek, 13 sierpnia, po Mszy św. o godz. 7:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do godz. 17:00.
7.      W piątek, 14 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, prezbitera i męczennika.
8.      W sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po zakończeniu życia ziemskiego Niepokalana Matka Boża została z duszą i ciałem wyniesiona do chwały niebieskiej. Wniebowzięcie Maryi przypomina ludzkości powołanie do chwały w niebie. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest jednym z dogmatów Kościoła katolickiego. Ustanowił go papież Pius XII w 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus. Na Wschodzie Wniebowzięcie nazywane jest do dzisiaj „Zaśnięciem Matki Bożej”. Uroczystość w Polsce nazywana jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej i obchodzona jako święto plonów. Tego dnia jest błogosławieństwo ziół i kwiatów. Msze św. będą celebrowane w porządku niedzielnym.
9.      Kancelaria parafialna jest czynna w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach 7:30 – 9:00 i 17:30 – 18:30. W niedziele i uroczystości kancelaria jest nieczynna. Intencje mszalne oraz sprawy związane z pogrzebem można zamawiać każdego dnia.
10.   Sakrament pokuty i pojednania jest celebrowany pół godziny przed każdą Mszą św.
11.    Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student na do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
12.   Księża Biskupi przypominają, że epidemia nie ustała i w dalszym ciągu obowiązują zasady ochrony sanitarnej. W kościele jest obowiązek zakrywania twarzy i nosa, także przez służbę liturgiczną, należy dezynfekować ręce przed Mszą św., nie używamy wody święconej w kropielnicach. Nadzwyczajni szafarze Komunii św. od lipca mogą pełnić swoja posługę, ale tylko w kościołach. Komunia św. ma być dostępna zarówno na rękę, jak i do ust, według prośby wiernych (to wskazanie jest aktualne także bez epidemii); także na klęcząco, jeśli tego pragną.
 

Webmaster -Waldemar Snarski

Życzymy wszystkim tu obecnym dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

© 2009-2020  Parafia Św. Leona w Gołdapi     Ostatnia aktualizacja: