Diecezja Ełcka
Rzymskokatolicka Parafia Św. Leona
w Gołdapi

 
 


 

 

Wspólnota Odnowy w Duchu Św.
ADORAMUS

Wspólnota Odnowy w Duchu św. Adoramus  rozpoczęła działalność w lutym 1997 r. 

Nazwa grupy „Adoramus”  nawiązuje do początków jej powstania, kiedy to grupka kilku osób zaczęła prowadzić adorację Najświętszego Sakramentu. Grupa ta spotykała się regularnie co tydzień  (od września 1996 roku), żeby przygotować  modlitwę adoracji, która miała miejsce w każdy czwartek po Mszy Świętej. Dużą otwartość wykazał proboszcz tej parafii ksiądz Mieczysław Kozik, który zezwolił na tą nową formę systematycznej modlitwy. Po kilku miesiącach takich spotkań, zrodziło się pragnienie zawiązania wspólnoty modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym. Po uzyskaniu zgody proboszcza ks. Kozika na utworzenie takiej grupy, od lutego 1997 r. zaczęły się formalnie spotkania modlitewne.

Patronem naszej wspólnoty jest św. Ojciec Pio.

Pierwszym opiekunem grupy został ks. Mieczysław Kozik. Następnymi opiekunami byli: ks. Andrzej Borkowski,  ks. Krzysztof Karski,  Ks. Czesław Król, ks. Dariusz Łoboda, ks. Michał Hańczyc, ks. Tomasz Rożek, a obecnie Ks. Radosław Góralski.

Liderem wspólnoty jest Anna Fiedorowicz.

Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18.00 po  Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu. W spotkaniach może uczestniczyć każdy. Odnowa w Duchu Świętym jest otwarta dla każdego. Na spotkaniach słuchamy Słowa Bożego, zgłębiamy Je, modlimy się wielbiąc Pana Boga śpiewem.

Webmaster - Waldemar Snarski

 

© 2009 Parafia Św. Leona i Św. Bonifacego w Gołdapi  Ostatnia aktualizacja: